Haradinaj: Kurti ka dal prej kontrollit në diplomacinë publike “rrezikojmë liberalizimin e vizave”

Kryeministri i vendit Albin Kurti ka bërë gabim me organizimin e zgjedhjeve në katër komunave veriore pa pasur koordinim me SHBA-të tha për RTV21 kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Sipas tij, gabimet e Kurtit po i shfrytëzon presidenti i Serbisë Vuçiq.

Haradinaj tha se nga veprimet e kryeministrit Kosova rrezikon liberalizimin e vizave dhe anëtarësimin në organizata ndërkombëtare./21Media

Back to top button