Kandidati për President nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, gjatë një interviste për RTV21 e ka përsëritur mundësinë e bashkimit me Shqipërinë.

Haradinaj tha se nëse nuk ka njohje reciproke ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, atëherë do të kërkojë bashkim me Shqipërinë./21Media