Di Rosa: "Vendimi për Ramush Haradinajn mund të shtyhet"

Di Rosa: “Vendimi për Ramush Haradinajn mund të shtyhet”

Gjykata e Apelit në Colmar, mblidhet nesër për të shqyrtuar kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Zëdhënësja e gjykatës, Sandra di Rosa, ka deklaruar se bazuar në qëndrimin e dhomës së hetuesve, vendimi për liderin e AAK-së Ramush Haradinaj, ndoshta do të shtyhet deri në një seancë tjetër.

Në Colmar është edhe reporteri ynë Burim Zariqi dhe kameramani Arian Havolli. Reporteri ynë zhvilloi një intervistë me Muharrem Nitajn, anëtar i kryesisë së AAK-së./21Media