Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sonte u shpreh se problemi i tij është me nivelin se ku gjendet tema e Kosovës në dialog me Serbinë. Haradinaj në një intervistë në RTV21 deklaroi se faturën e dialogut do ta marrë kryeministri.

“Qysh lejon një parti serioze si LDK me i ardhë dialogu në nivel të Skënder Hysenit e të Lajçakut”, u shpreh Haradinaj.

Kryetari i AAK-së më tutje theksoi se nuk ia jep legjitimitetin Skënder Hysenit dhe as Avdullah Hotit për një proces të një dialogu të nivelit të koordinatorëve./21Media