Haradinaj-Stublla: 12 vjet janë pak për Zoran Gjokiq

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

 

Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka përshëndetur dënimin e Zoran Gjokiq për krime lufte, edhe pse ka thënë se dënimi i tij vjen vonë dhe i cunguar.

12 vite janë pak për këta lloj mostrash gjenocidalë. Dënimi i një personi të vetëm është pak, për të mos thënë asgjë, për tmerret që i kanë shkaktuar popullit të Kosovës”, ka shkruar Haradinaj-Stublla në Facebook.

Ajo ka shtuar se drejtësia duhet të vijë e plotë dhe kjo nuk është aspak një fitore, është një moment thirrjeje për të vënë drejtësinë e munguar në vend.

Kosova kërkon drejtësi ndaj veprave makabre të secilit Gjokiq e çifteve të tij. Koha ka ardhur për drejtësi të plotë dhe përfundimtare për luftën e Kosovës”, ka shkruar ministrja./21Media