"Deklarata e Kurtit dëshpëron SHBA-në"

“Deklarata e Kurtit dëshpëron SHBA-në”

Ish- Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit aktual, Albin Kurtit.

Kurti, dje ka thënë se marrëveshjet e nënshkruara në Mynih, mes Kosovës e Serbisë , janë nënshkruar nga zyrtarë të autorizuar nga ish-ministri Pal Lekaj dhe i gjithë procesi i negocimit është bërë para fillimit të punës së Qeverisë së tanishme.

Ndërsa, Haradinaj po e konsideron si dëshpëruese këtë deklaratë të Kurtit për SHBA-në.

“Këtë gjë, është dashur ta bëjë edhe Kryeministri Kurti, në mënyrë që mos ta turpërojë vendin dhe institucionet duke thënë se nuk ka qenë i informuar. Kjo deklaratë, dëshpron edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke dhënë indikacione se nuk jemi unik ndaj përkrahjes së tyre.”. ka thënë ndër tjerash Haradinaj.

Kjo fotografi, është bërë më datë 30 Janar 2020. Të nderuar qytetarë si Kryeministër i vendit, dy javë më herët kam…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Samstag, 15. Februar 2020