Haxhiu-deputetit të VV-së: Ulu palohu aty

1 min read

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka adresuar një varg kritikash ndaj Qeverisë Kurti për qasjen karshi grevës në arsim.

Në debatin parlamentar për grevat në Kuvendin e Kosovës, Haxhiu gjatë fjalimit të tij, në një moment iu drejtuar njërit nga deputetëve të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, duke i thënë “rri dhe palohu aty”

“Urdhëro, ti i dinë krejt, kanë e mbështesë e çka mbështesë. Po rri more palohu qaty” , tha ai.

Ai i tha VV-së se po vazhdojnë ta përmendin fitoren e 14 shkurtit, por kanë humbur shtatë herë./21Media