Haziri tha se Bardhylin do ta kujtojmë përgjithmonë për guximin dhe kontributin e tij të madh në gazetari e publicistikë

Haziri tha se Bardhylin do ta kujtojmë përgjithmonë për guximin dhe kontributin e tij të madh në gazetari e publicistikë

Kryetari i degës së LDK’së në Gjilan, Lutfi Haziri, në 12 vjetorin e vrasjes së gazetarit dhe publicistit, Bardhyl Ajeti, ka kërkuar zbardhjen e rastit dhe autorët ta marrin denimin e merituar.
Haziri e ka vlerësuar lartë Ajetin për guximin dhe profesionalizmin e tij.

“Sot e asaj dite, vrasja e tij mbetet enigmë. Kërkoj nga organet e shtetit që ta zbardhin sa më parë këtë dhe vrasjet tjera dhe autorët ta marrin denimin meritor. Veç në këtë mënyrë eshtrat e Bardhylit dhe të tjerve të pushojnë të qetë. Bardhylin do ta kujtojmë përgjithmonë për guximin dhe kontributin e tij të madh në gazetari e publicistikë”, ka thënë Haziri./21Media