Holanda e mbylli Grupin C si lider m 9 pikë

 

 

Me fitoren 3-0 ndaj Maqedonisë së Veriut, Holanda është konfirmuar si lider e Grupit C me 9 pikë, duke u kualifikuar kështu në raundin tjetër të Kampionatit Evropian.

Bashkë me Holandën, nga ky grup kualifikohet edhe Austria duke iu falënderuar fitores në ndeshjen vendimtare ndaj Ukrainës.

Ukraina shpreson që të vazhdojë tutje nga vendi i tretë, ndërsa Maqedonia e Veriut e mbyll aventurën me tri humbje dhe zero pikë.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button