Hoti dhe Escobari diskutuan për zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbi

Ish-Kryeministri Avdullah Hoti, sot në Vjenë ka takuar të dërguarin special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.
Hoti ka theksuar se me Escobarin kanë diskutuar për zhvillimet e fundit në dialog dhe hapat që duhet ndërmarrë në përputhje me vizionin tonë të përbashkët dhe afatgjatë për Kosovën e integruar plotësisht në strukturat euro-atlantike./21Media

Back to top button