Hoti ftohet të raportojë të enjten në Kuvend

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Kryeministri, Avdullah Hoti, është thirrur të raportojë të enjten në Kuvend. Këtë e ka bërë të ditur kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani. Ajo ka thënë se sesioni vjeshtor do të fillojë me raportimin e Hotit lidhur me dialogun me Serbinë, dokumentin e nënshkruar në Uashington dhe takimet me delegacionin serb. Osmani tutje ka shtuar se pas tij, do të vazhdohet edhe me dy interpelanca dhe pastaj me pikat tjera./21Media

 

Back to top button