Hoti liroi nga detyra ministren Haradinaj- Stublla

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka liruar nga detyra ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla.

Haradinaj-Stublla përmes një letreje i ka ofruar Hotit, dorëheqjen e parevokueshme nga detyra e ministres së Republikës së Kosovës për Punë të Jashtme dhe Diasporës.

Përmes një komunikate për media zyra e kryeministrit, ka thënë se në ditët në vazhdim, Hoti do të emërojë ministrin e ri të Punëve të Jashtme dhe Diasporës./21Media