Humbi penalltinë ndaj Polonisë, Messi: Jam i zemëruar

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi, ishte i zemëruar kur humbi penalltinë kundër Polonisë, por po shikon përpara pasi ende e sheh ekipin e tij të kualifikohej në 16-shen e fundit.
“Jam i zemëruar që humba penalltinë, por skuadra doli më e fortë pas gabimit tim. E dinim që pasi goli i parë të hynte, do të ndryshonte lojën dhe ata do të hapeshin. Ndeshja e mëparshme na dha shumë qetësi dhe ne dolëm në fushë duke menduar se duhej të fitonim”, tha Messi.
Messi foli gjithashtu për shanset e ekipit të tij pasi kaloi me siguri në 16-shen e fundit si fitues i grupit.
“Ndeshja kundër Australisë do të jetë shumë e vështirë. Çdokush mund këdo, gjithçka është shumë e barabartë. Ne duhet ta përgatisim ndeshjen në mënyrën më të mirë siç bëjmë gjithmonë. Ne duhet të jemi të qetë dhe të shkojmë lojë pas ndeshje. Tani fillon një Botëror tjetër dhe shpresojmë se mund të vazhdojmë të ruajmë atë që bëmë sot”, tha Messi./21Media

Back to top button