I dehur ia vë flakën shtëpisë së tij

Një burrë është arrestuar pasi që dyshohet se në gjendje të dehur kishte djegur shtëpinë e tij në fshatin Kaliqan të Istogut.

Sipas Policisë rasti k ndodhur rreth orës 04:00 të mëngjesit të së dielës.

Nuk raportohet për të lënduar.

“Njësitë relevante policore si dhe zjarrfikësit kanë dal në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje./21Media

Back to top button