Ilir Aliu emërohet zëvendësministër i Financave dhe Transfereve

Kurti ka shprehur gatishmëri për të bashkëpunuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka emëruar sot, Ilir Aliun zëvendësministër në Ministrinë e  Financave dhe Transfereve.

“Duke i uruar z. Aliut për pozitën në këtë institucion Kryeministri Kurti ka shprehur gatishmërinë për të bashkëpunuar në të ardhmen për çështje relevante, në shërbim të qytetarëve”, thuhet në komunikatë./21Media

 

 

Back to top button