Inzaghi do të mungojë ndaj Napolit

Stefan De Vrij është larguar në minutën e 90’ në sfidën Mali i zi- Holandë pasi mbrojtësi zikaltër pati një shqetësim.
Sot është bërë rezonanca për qëndër mbrojtësin dhe përfundimi është se holandezi ka pësuar një tendosje muskulare dhe do të mungojë ndaj Napolit në Seria A.
Ai do të zëvendësohet nga Ranochia ose Dimarco. Gjithashtu ai mund të rrezikoj edhe ndeshjen në Champions League ndaj Shakhtar-it.
Optimizëm ka  për Dzekon dhe Barella pasi dhe këta dy të fundit patën disa shqetësime muskulare.

Back to top button