Italia mbështet paqen dhe sigurinë në Republikën e Kosovës

Italia mbështet paqen dhe sigurinë në Republikën e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti zhvilloi mbrëmë një bisedë telefonike me zëvendëskryeministrin e Italisë dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Antonio Tajani.
Kurti përmes një postimi në rrjetet sociale tha se Tajani e ka konfirmuar mbështetjen e Italisë për paqen dhe sigurinë në mbarë Republikën e Kosovës.
“Unë e falënderova atë për kontributin e Italisë në zhvillimin, demokracinë dhe sigurinë tonë dhe e informova për situatën aktuale”, ka shkruar Kurti në Twitter./21Media

 

Back to top button