“Jam shumë i lumtur, kishte emocione”

Edhe pse nuk shënoi gol, lojtari më i mirë i ndeshjes mes Zvicrës dhe Serbisë u zgjodh Granit Xhaka.

Pas ndeshjes, Xhaka ka refuzuar të flas për tensionet në fushë, teksa ka shtuar se ishte një ndeshje plotë emocione.

“Kishte emocione, krejt kjo është pjesë e futbollit. Ndeshje ishte fer dhe duam të fokusohemi në futboll. Kemi bërë hap para dhe jemi krenar që jemi kualifikuar në një të tetën e finales”, ka thënë Xhaka./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button