Xhaka lojtar i ndeshjes

Xherdan Shaqiri, Breel Embolo dhe Remo Freuler ishin ata që shënuan golat për Zvicrën në ndeshjen kundër Serbisë.

Edhe pse nuk shënoi gol, lojtari më i mirë i ndeshjes u zgjodh  Granit Xhaka.

Xhaka krijoi një rast për shënim, fitoi katër duele, ndërsa nuk u driblua asnjëherë./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button