Julia Roberts vesh një fustan të printuar me fytyrën e George Clooney

Ka shumë mënyra për t’i treguar një shoku se e vlerëson, por Julia Roberts e ka bërë këtë në mënyrën më hollivudiane të mundshme. Të gjithë duam një shoqe si ajo!
Aktorja i befasoi të gjithë në 45 vjetorin Kennedy Center Honors në Uashington, ku shkoi për të mbështetur mikun e saj George Clooney , i nderuar së bashku me artistë të tjerë për arritjet e tyre në botën e argëtimit .
Për këtë rast, Roberts foli me stilisten e saj të preferuar, Elizabeth Stewart për dëshirën e tij për të veshur një dizajn ekskluziv dhe të veçantë që do të nderonte edhe figurën e mikut të saj. Dizajnerja personalizoi një fustan me jakë të rrumbullakët me bust të montuar, fund voluminoz dhe bisht të vogël me një printe lozonjare me fotografi të George Clooney me kornizë ari, të cilat Roberts i kishte aksesuar me një xhaketë të prerë.


Me flokët e lëshuar në valëzim dhe një grim shumë natyral, Roberts ishte e gjitha e buzëqeshur që nga ardhja e saj me bashkëshortin Danny Moder.
Nëse shikojmë nga afër kostumin, mund të shohim fotografi të çdo faze të jetës së amerikanit, nga roli i tij si Dr. Ross në serialin ER kur ai ende mbante flokë tërësisht të zinj, tek ai ku shfaqet edhe vetë Roberts.
Pasi ka kaluar tapetin e kuq, protagonistja e “Pretty Woman” ka ndryshuar look, dhe ka veshur një xhaketë të zezë dhe kostum pantallonash, më të përshtatshëm për këtë rast, pasi drejtuesi i ceremonisë nuk ishte asgjë më shumë dhe asgjë më pak se presidenti Joe Biden .
 
George Clooney dhe Julia Roberts fillimisht punuan së bashku në filmin e vitit 2001 “Ocean’s Eleven” , dhe vetëm ditë më parë prezantuan filmin e tyre të fundit së bashku, komedinë romantike “Ticket to Paradise” . Të dy kanë rrëfyer në më shumë se një rast se kanë një miqësi të ngushtë , një nga më të njohurat në Hollywood dhe në historinë e kinemasë.
Të nderuarit e tjerë në atë ngjarje ishin grupi U2 , Tania León , Amy Grant dhe Gladis Knight ./21Media

Back to top button