Kadriaj – Kurtit: Nëse i çon policët në Veri dhe nuk iu rritë pagat, ti je me kriminelët

Në seancën e sotme të Kuvendit ku po diskutohet për situatën në Veriun e Kosovës, deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadriaj i ka replikuar kryeministrit Albin Kurti, i cili tha se “jo rastësisht po përmenden pagat e policëve para shtatorit kur do të filojë reciprociteti me Serbinë e policët do të jenë në veri”.
“Nëse ti nuk iu rritë pagat policëve e shtator i çon në veri ti jë bashkë me qata kriminelet”, ka thënë Kadriaj ndër tjera. /21Media

Back to top button