Kanye West mund të jetë muaj larg katastrofës financiare

Kanye West (45) mund të përballet me shkatërrim nëse nuk mund të gjejë një mënyrë për të ndaluar markat që të ndërpresin lidhjet me të pas shpërthimeve të tij antisemite, shkruan sot Page Six.
Një burim i brendshëm tha se 5 milionë dollarët e vlerësuar në vit që Kanye merr në honorare janë thjesht “të mjaftueshme për të paguar faturën e gazit për avionin e tij”.
Po sipas këtij burimi, edhe pse Kanye ka “shumë para sipas standardeve të kujtdo”, ai gjithashtu ka një “shkallë të lartë të djegies së parave”.
Page Six citoi burime të brendshme duke thënë se edhe pse babai i katër fëmijëve ka më shumë se 100 milionë dollarë në bankë, për shkak të stilit të tij të jetesës, ato mund të përdoren brenda disa “muajsh”.
“Ka të bëjë gjithçka me fluksin e parave dhe nëse e zvogëlon kur mund ta ringjallë atë,” thanë këto burime.
Ekipi i Kanye muajin e kaluar u tha se kishte testuar ujërat për shitjen e katalogut të tij muzikor për rreth 135 milionë dollarë, por me sa duket nuk pati interes të madh.
Adidas po ndalon pagesat për Kanye, ndërsa Gap i dha fund marrëveshjes dyvjeçare në shtator.
Reperi do të kishte një shfaqje në stadiumin SoFi në Los Anxhelos më 4 nëntor, por është anuluar nga vendi i shfaqjes dhe Page Six raporton se ai “nuk ka të tjerë të rezervuar” dhe nuk ka gjasa që vendet do ta rezervojnë atë mes skandaleve. “.
“Na është thënë se West ka një album në kanaçe, por nuk ka asnjë marrëveshje për ta shpërndarë atë në këtë moment,” shkruan gazeta britanike.
Marrëveshja e Kanye me etiketën Def Jam përfundoi në vitin 2021 dhe shpenzimet e tij të fundit kanë përfshirë blerjen e një rezidence prej 57 milionë dollarësh në Malibu, Kaliforni, e cila është në proces të shkatërrimit dhe rindërtimit.
Ai deklaroi në vitin 2016 se kishte 54 milionë dollarë borxh, gjë që lidhej me përpjekjet e tij për të nisur një linjë të modës dhe një stil jetese luksoze.

Back to top button