Kë e ka idoll Armando Sadiku? (Video)

Sadiku ka thënë se është beqar dhe ka thënë se dashuria e jetës së tij dëshiron të jëtë shqiptare

Në kuadër të emisonit “1 Kafe prej Shpisë” i ftuar në një intervistë ishte Armando Sadiku  golashënuesi i parë shqiptar në Kampoinatin Evropian.

Sadiku ka treguar se Rondaldo ka qenë idolli i tij dhe Real Madrid është ekipi i tij preferuar.

“Ronaldon e kam pas “Ronaldon fenomenin” gjithmonë e shikoja por babai im  e ka dashur shume Maradonën edhe emrin ma ka vëne prej atij, ekipin që e kam favorit është Real Madrid” ka thënë Sadiku, shkruan rtv21.tv

Ai ka treguar se ka raporte të mira më gjithë ftubollistët e kombëtares por ai veqon shoqërimin me Avdi  Seroshin,Bekim Balaj, Memushaj dhe Kukelin.

“Kemi kontakte shumë të mira më gjithë ftubollistët e vetmja gjë është se luajmë të gjithë në qytety dhe shtete të ndryshme dhe nuk kemi shumë kontakt vëtëm këtu në Kombëtare kur grumbullohemi dhe atë kohë e shfytëzojmë të flasim pak më njëri tjetrin . Më shumë miqësi kam Avdi  Seroshin Bekim Balaj me Memushaj Kukeli “ tha ai.

Sa i përket jetës private ai ka thënë se është beqar dhe ka thënë se dashuria e jetës së tij dëshiron të jëtë shqiptare dhe pse jo që të marrë vesh nga futbolli.

Ai ka thënë se i pëlqën që ajo ta ndjek kur luan ai futboll dhe se do të donte të jetë brune.

Në kohë të lirë ai thotë së bënë shumë shoping dhe kalon kohë me shokët.Ai thotë se është i fiksuar shumë pas filmave./21Media

Back to top button