Këngët e destinuara për të i jepeshin Rihanës, Rita tregon gjithçka

Rita Ora ka trajtuar thashethemet për një grindje me Rihanna -n në një intervistë të re speciale me dokumentarin Louis Theroux .

Të dy artistët u nënshkruan me Roc Nation, etiketën diskografike në pronësi të Jay Z, megjithëse raportet për një mosmarrëveshje të supozuar kanë qarkulluar prej vitesh.

Në vitin 2015, Ora paditi labelin në mënyrë që të lirohej nga kontrata e saj, duke pretenduar se asaj i ishte lejuar të publikonte vetëm një album, pavarësisht se kishte krijuar shumë disqe të tjera.

Roc Nation kundërshtoi, përpara se të dyja palët të arrinin një zgjidhje në maj 2016.

Ora foli për përvojën në episodin e radhës të Louis Theroux Interviews…

“Pse nuk po dilte muzika?” Theroux e pyeti atë,

“Nuk e di,” u përgjigj Ora. “Unë kam regjistruar për dy ose tre vjet rresht. Ishte një moment i tërë që do të ndodhte, unë regjistrova një videoklip dhe ata e hoqën atë. U ndjeva shumë i zhgënjyer.”

“Është raportuar se e gjithë muzika i shkonte Rihanna-s, ajo ishte padyshim artistja më e njohur”, tha Theroux. “Sido që të jetë rezultati ishte që ju nuk mund t’i hidhnit një sy dhe ajo kishte një problem me ju.”

“Nuk mund të flas në emër të njerëzve të tjerë, por mendoj se publikisht ata gjithmonë i vënë gratë kundër njëra-tjetrës. Unë nuk kam qenë gjë tjetër veçse një fanse, kam respekt për të dhe do të kem gjithmonë.”, tha Ora./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button