Këngëtarja më e re e operës në botë

Guinness World Records ka njoftuar se një interpretuese e re është shpallur këngëtarja më e re e operës në botë.
Victory Brinker u bë këngëtarja më e re e operës në botë në moshën 7 vjeçare e 314 ditë, pasi mori pjesë në tetë shfaqje profesionale në vitin 2019 në shfaqjen Lights and Legends të Teatrit Publik të Pittsburgh.
Duke e dëgjuar të këndojë, nuk do ta imagjinonit kurrë që një zë kaq i mrekullueshëm vjen nga një fëmijë tashmë 10-vjeçar, shkruan rtv21.tv.
Por kjo nuk është e vetmja arritje që e bën mbresëlënës këtë yll në ngritje.
Victory, e cila mund të arrijë mbi tre oktava dhe t’i bëjë serenat audiencës së saj në shtatë gjuhë të ndryshme, është gjithashtu ndoshta një nga konkurrentet më të paharrueshme që ka marrë një dritë të gjelbërt në sezonin 16 të America’s Got Talent.
“Ndonjëherë vëllezërit e motrat e mi lodhen pak nga unë duke kënduar gjithmonë dhe e vendosin shtratin tim me një audiencë të mbushur me kafshë pellushi, kështu që unë do të praktikoj në dhomën time të gjumit”, tha Victory me shaka./21Media

Back to top button