Këshilltari i Zelenskyt thotë se vizita e Johnson në Kiev ishte shumë e rëndësishme

Këshilltari i presidentit ukrainas, Ihor Zhovkva ka thënë se vizita e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson ishte në kohën e duhur dhe shumë e rëndësishme.
Ihor Zhovkva tha se Johsn nuk kishte ardhur duarbosh, ka diskutuar lloje të ndryshme të mbështetjes që mund të ofrojë MB.
Kjo përfshinte raketa kundër anijeve si dhe mbështetje financiare.
Zhovkva tha se raketat kundër anijeve do të ndihmonin në mbrojtjen e qyteteve si Odesa, të cilat u qëlluan nga luftanijet ruse.
Ai thotë se Ukraina ka nevojë për ”armë dhe më shumë armë” për të vazhduar luftën kundër Rusisë./21Media

Back to top button