Kevin Costner kërkon nga gjykata që të detyrojë ish-gruan Christine Baumgartner të largohet nga shtëpia e tij

Kevin Costner ka paraqitur dokumente ligjore duke i kërkuar gjykatës që të detyrojë ish-gruan e tij Christine Baumgartner të largohet nga shtëpia e tij në përputhje me marrëveshjen e tyre paramartesore.

Aktori fitues i “Oscar”, 68 vjeç, tha se pas paraqitjes së divorcit të Baumgartner më 1 maj, ajo kishte një periudhë 30-ditore për t’u larguar nga shtëpia që ai zotëron sipas kushteve të paramartesës së tyre, raportoi Radar të martën pas shqyrtimit të dokumenteve ligjore në këtë rast.

Aktori dhe regjisori i “Dances With Wolves” i tha gjykatës se ai beson se Baumgartner, 49 vjeçe, po qëndron në shtëpi për ta bindur atë të dorëzohet në ‘kërkesat e ndryshme financiare’ që ajo po bën pas ndarjes, shkruan DailyMail.

Costner tha se tashmë i ka dhënë Baumgartner-it 1.45 milionë dollarë (1.33 milionë euro) sipas kushteve të paramartesës, duke i siguruar fonde të mjaftueshme për të për të blerë një vend të ri për të jetuar.

Ylli i “Yellowstone”, i cili ndan tre fëmijë me Baumgartner – djemtë Cayden dhe Hayes dhe vajza Grace, i tha gjykatës se ai do të ishte i gatshëm për marrëveshje të mëtejshme financiare në një përpjekje për ta detyruar atë të largohej nga shtëpia.

Costner tha në dokumentet e gjykatës se ai është i gatshëm të “kontribuojë si pjesë e detyrimeve për mbështetjen e fëmijës së tij 30 mijë dollarë (27 mijë euro) në muaj për një shtëpi me qira dhe është i gatshëm të avancojë 10 mijë dollarë (9 mijë euro) të tjera për shpenzimet e saj të lëvizjes”.

Ai tha në dokumentet e gjykatës se është pronari i vetëm i tre shtëpive familjare dhe sipas kontratës paramartesës që ata nënshkruan kur u martuan në 2004, Baumgartner pranoi të linte shtëpitë dhe të merrte pasurinë e saj në rast se ata divorcoheshin.

Back to top button