Klubit turk Enis Bardhi do t’i kushtojë gati 10 milionë euro

Futbollisti nga Shkupi, Enis Bardhi ka pranuar transfer në klubin turk Trabzonspor, përcjell TV21.

Klubi turk Levantes do t’i paguajë rreth 10 milionë euro për transferin e Bardhit, njofton gazetari turk Hasan Tunqel.

Nga shuma në fjalë, më tepër se dy milionë euro do të jenë për pagën e Bardhit ndërsa pjesën tjetër do ta merr Levente përmes dëmshpërblimeve dhe bonuseve.

Kujtojmë se në kampionatin turk të futbollit do të luaj edhe Ezgjan Alioski, i cili ka nënshkruar me klubun Fenerbahçe./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button