Koaliconi VV-LDK? Ka premtime se deri në fund të javës do të arrihet

Thaçi: Do t’i respektoj afatet ligjore dhe kushtetuese

Vetëvendosje dhe LDK-ja pritet që deri në fund të kësaj jave të arrin marrëveshjen e koalicionit qeverisës, kështu kanë bërë të ditur përfaqësuesit e Vetëvendosjes. Derisa as në Vetëvendosje dhe LDK nuk kanë informata të sakta se kur pritet të zhvillohet takimi midis liderëve. Ndërsa, presidenti ka deklaruar se do t’i respektojnë afatet kushtetuese për thirrjen e seancës konstituive./Përgatiti: Burim Zariqi, Kamera: Lulzim Fana /21Media

Back to top button