Ngjarja ka ndodhur sot në Spanjë

Ngjarja ka ndodhur sot në Spanjë

Policia spanjolle njoftoi të mërkurën se ka konfiskuar 500 kilogramë kokainë të fshehur në tulla të rrejshme rezistuese ndaj zjarrit dhe ka arrestuar 25 persona pas bastisjeve në gjithë vendin.

Hetimet dyvjeçare kanë kulmuar me arrestime të shumta pasi që autoritetet e gjetën drogën në tulla në një depo, ka njoftuar policia.