Konfiskohen dy armë dhe municion në Pejë

1 min read

Policia e Kosovës njofotn se të dielën ka konfiskuar dy armë dhe municion në Pejë.

Në rrugën “Ramë Lajqi” në Pejë, Policia ka ndalurar veturën me targa vendore, pas verifikimit te dokumenteve dhe kontrollit, tek vozitësi dhe pasagjeri. K.L. lindur me 1988, M.G. lindur me 1988.

Tek personat e dyshuar janë gjetur dhe konfiskuar, 1 armë e tipit “zastava M-57, 1 karikator i së njëjtës armë, 6 copë fishekë të cal 7.62mm,
1 armë ( pistoletë) e tipit “sarsilmaz” P8S, 1  karikator i armës i së njëjtës armë, 14 fishek të kalibrit 9×19 mm.

Personat e dyshuar janë arrestuar dhe me vendim të Prokurorit të shtetit janë ndaluar për 48-orë./21Media