Korab Jetishi është këngëtar i njohur i muzikës popullore dhe ka një zë të veçantë.

Përveç sukseseve në punë Korabi gëzon edhe një jetë të lumtur familjare. Korabi u martua me Getën në vitin 2013 dhe tani çifti janë prindër të dy vajzave.

Në instagramin e këngëtarit nga Gjakova janë të shpeshta imazhet familajre. kur jemi te rrjetet sociale Korabi së fundmi ka publikuar një fotografi bashkë me Genën, e cila shihet duke e puthur Korabin në faqe./21Media