Kosova dështon ta gjejë golin kundër Irlandës së Veriut

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante mes Irlandës së Veriut dhe Kombëtares së Kosovës, ku ende nuk është gjetur goli në stadiumin “Windsor Park”.
Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, Kosova dhe Irlanda e Veriut hyjnë drejt zhveshtores pa e gjetur golin, ku rezultati qëndron i barabartë 0:0.
Gjatë kësaj pjese të parë skuadër më e mirë u tregua Kosova, ku regjistroi katër goditje drejt portës, në krahasim të dy sosh sa ka Irlanda e Veriut.
“Dardanët” u treguan tejet të rrezikshëm, por që dështuan ta gjejnë golin në 45 minutat e para të ndeshjes si mysafirë kundër irlandezëve veriorë.
Pjesa e parë mbyllet me shifrat 0:0.

Back to top button