Kosova humbi nga Portugalia

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Kosova sonte pësoi humbje nga Portugalia në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Evropian EURO 2022 në kategorinë e femrave.

Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 30-17 derisa Kosova kishte shumë mungesa për shkak të lëndimeve dhe infektimeve me koronavirus.

Portugalia avancon në fazën e dytë kualifikuese të Euro 2022, ndërsa Përfaqësuesja e Kosovës renditet e dyta në grup me 4 pikë.