Kosova importon mallra nga Serbia në vlerë 173 milionë euro

Stavileci: Kemi rritje të importit në krahasim me vitin 2019.-Krasniqi: Heqja e Taksës ndaj Serbisë ka dëmtuar bizneset vendëse

Dogana e Kosovës, bën të ditur se që nga heqja e taksës 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, janë importuar mallra në vlerë prej 173 milionë euro. Në anën tjetër, përfaqësues të bizneseve thonë se heqja e taksës ka qenë goditje për ta.(E pergaditi- R T V  2 1 )./21Media

Back to top button