Kosovë-Gjeorgji, nis ndeshja në “Fadil Vokrri”

1 min read

 

Ka filluar ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Edhe pse pa gjasa për t’u kualifikuar për botërorin “Katari 2022”, Kosova kërkon vetëm fitore ndaj Gjeorgjisë e cila renditet e fundit në grupin B me vetëm një pikë.

Trajneri Bernard Challandes ka ndryshuar skemën për këtë ndeshje duke luajtur me formacionin 4-3-3 derisa Rashani, Muriqi dhe Rashica udhëheqin repartin sulmues.