Kupa e Kosovës, këto janë ekipet që sigurojnë kualifikimin tutje

1 min read

 

Kanë përfunduar tetë nga 11 ndeshjet e programit të sotëm të Kupës së Kosovës, ku kemi mësuar tetë skuadrat që kanë siguruar kualifikimin për në raundin e radhës, kurse tre ndeshje janë në fazën e vazhdimeve.

Skuadrat e Superligës së Kosovës si Gjilani, Drenica, Prishtina, Malisheva, Ulpiana, Ballkani dhe Llapi kanë siguruar kualifikimin tutje në Kupën e Kosovës.

Rezultatin më të thellë në ndeshjet e sotme e regjistroi skuadra e Onix, e cila e mposhti si mysafire Prizrenin me rezultat 5:1.

Drenica dhe Ulpiana shënuan fitore me rezultat të njëjtë, ku Vllaznia e Pozheranit pësoi humbje 3:0 kundër Drenicës, njëjtë sikurse Vëllaznimi që u mposht nga Ulpiana.

Fitore sot regjistroi edhe kampioni i Superligës Prishtina, e cila e mposhti me rezultat bindës 4:0 Besën e Pejës.

Ndërkaq, tre ndeshjet që nuk kanë përfunduar ende, respektivisht Ramiz Sadiku kundër Vushtrrisë, Feronikeli kundër Fushë Kosovës dhe Trepça ’89 kundër 2 Korrikut kanë vazhduar drejt fazës së vazhdimeve.

Rezultatet e ndeshjeve që kanë përfunduar në Kupën e Kosovës, dhe të atyre që janë në fazën e vazhdimeve i gjeni më poshtë.

A&N 0 – 1 Gjilani

Drenica 3 – 0 Vllaznia Pozheranit

Besa Pejë 0 – 4 Prishtina

Malisheva 1 – 0 Istogu

Ulpiana 3 – 0 Vëllaznimi

Rahoveci 1 – 3 Ballkani

Llapi 2 – 1 Kika

Prizreni 1 – 5 Onix

Ndeshjet drejt vazhdimeve

Rezultati momental, Ramiz Sadiku 2 – 1 Vushtrria

Rezultati momental, Feronikeli 0 – 0 Fushë Kosova

Rezultati momental, Trepça ’89 2 – 2 2 Korriku.