Kurti bisedon me Cholletin: Marrëveshja bazë dhe aneksi duhet ta ndryshojnë realitetin dhe kushtet

Derek Chollet, këshilltari special i sekretarit amerikan Antony Blinken e ka uruar kryeministrin Albin Kurti për marrëveshjen e arritur në Ohër.

Kurti përmes një postimi në Twitter njoftoi se ka pranuar telefonatë nga Chollet.

”Kishte një telefonatë me Chollet i cili më uroi për marrëveshjen e arritur në Ohër, duke pranuar bisedimet e gjata dhe të vështira. E falënderova për mbështetjen dhe rolin e SHBA-së. Marrëveshja  dhe aneksit, siç thuhet në tekst dhe frymë, tani duhet të ndryshojnë realitetin dhe kushtet“, shkroi Kurti në Twitter.

Lidhur me marrëveshjen në Ohër kryeministri i Kosovës sot po raporton para deputetëve të Kuvendit të Kosovës./21Media

Back to top button