Kurti me Cleverly diskutojnë për marrëdhëniet Kosovë – Serbi

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, James Cleverly ka takuar sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin në Londër.
Cleverly ka shkruar në Twitter, për takimin me Kurtin, ndërsa tha se kanë diskutuar për marrëdhëniet Kosovë – Serbi dhe “nevojën për guxim dhe kompromis për të mirën e njerëzve në të dy vendet”.
“Sot kam takuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin përpara Samitit të Procesit të Berlinit. Ne diskutuam për marrëdhëniet Kosovë-Serbi dhe nevojën për guxim dhe kompromis për të mirën e njerëzve në të dy vendet. Marrëdhëniet Britani-Kosovë janë të forta dhe të gjata”, ka shkruar Cleverly./21Media

Back to top button