“Ka diskutime, por nuk ka presion për rifillim të dialogut”

“Ka diskutime, por nuk ka presion për rifillim të dialogut”

Kryeministri Albin Kurti konfirmoi se dialogu Kosovë-Serbi do të vazhdojë në mesin e qershorit dhe se nuk ka presion për rifillimin e tij. Sa i përket Asociacionit të komunave me shumice serbe, Kurti tha se nuk mund të ketë asociacion një etnik./21Media