Çka tha Kurti për bisedimet me Serbinë, minishengenin, anëtarësimin në BE…

Çka tha Kurti për bisedimet me Serbinë, minishengenin, anëtarësimin në BE…

Në Konferencën e Sigurisë në Mynih për të parën herë u ballafaquan kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Kryeministri Kurti nënvizoi se pas çlirimit të Kosovës nga Serbia, na duhet çlirimi i Serbisë nga Kosova.

Shprehu qëndrimet edhe për bisedimet Kosovë – Serbi, për idenë e minishengenit të Ballkanit perëndimor si dhe për anëtarësimin në Bashkimin Evropian./21Media