Kurti optimist për një marrëveshje Kosovë – Serbi

Kurti: NATO të na ndihmojë për të rritur kapacitetet e FSK-së, kurse shpresoj të marrim liberalizimin e vizave
Kryeministri, Albin Kurti, është shprehur sot optimist që në muajt vijues do të mund të arrihet një marrëveshje ligjërisht obliguese me Serbinë. Duke marrë pjesë në seminarin e 102-të të Rose-Roth të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, që u mbajt në Prishtinë, Kurti u përqendrua edhe në liberalizmin e vizave dhe strukturat paralele në veri të vendit./21Media

Back to top button