Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar takim me kryeminstrin njëherit kryetarin e LVV-së,  Albin Kurti

Në takim është diskutuar lidhje me organizimin e zgjedhjeve lokale si dhe për caktimin e datës së zgjedhjeve.

Kurti pas takimit tha se mendojnë që muaji tetor është muaji kur sipas tij duhet të mbahen zgjedhjet.

“Për neve sa më heret zgjedhjet aq më mirë”, tha Kurti.

Osmani sot pritet të takohet edhe me partitë tjera politike për të diskutuar për temën e njëjtë. Aktualisht ka filluar takimin me liderin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK)./21Media