Kurti: “Vizita ime në SHBA – e frytshme…”

Kryeministri Albin Kurti foli para gazetarëve për vizitën e tij në ShBA, aq shumë e diskutuar, herë për kohëgjatjen saj e herë, siç thuhej, për mungesën e takimeve të nivelit të lartë politik. Kryeministri Kurti tha se vizita në SHBA ishte për investimet dhe për sigurinë në Kosovë. (Përgatiti: Donika Osmani – Mehmeti
Kamera: Lulzim Fana).
/21Media

Back to top button