Kuvendi: Seanca konstituive më 26 dhjetor

Veseli: VV-ja e paaftë për të ndërtuar koalicion qeveritar.-Kurti: Nuk duhet të betonohen qëndrimet për koalicion

Kryesia e Kuvendit në detyrë vendosi që seanca konsituive të mbahet më 26 dhjetor në orën 15:00. Kryetari shpreson se do të krijohet legjislatura e re e Kuvendit. Por, tha se nuk i bënë përshtypje nëse do të lidhin koalicion VV-ja dhe LDK-ja para seancës. Kritikoi Vetëvendosjes për mos aftësi për të krijuar institucionet e reja. Ndërsa, Vetëvendosje po pret që LDK-ja të heq dorë nga posti i presidentit.(Teksti: Burim Zariqi, kamera- Lulzim Fana)./21Media

 

Back to top button