Ky është artisti radhës që do të performojë në Sunny Hill në Tiranë

Festivali Sunny Hill, pas Kosovës do të mbahet edhe në Tiranë.

26, 27 e 28 gusht janë data e rezervuara për performancat e artistëve të ndryshëm vendor e të huaj.

Faqja zyrtare e Sunny Hill ka konfirmuar se Hardëell është artisti i radhës që do të ngjitet në skenën e madhe të festivalit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SUNNY HILL FESTIVAL (@sunnyhillfestival)

Stormzy, Action Bronson, Adrian, ASD, Ampov, Vin Veli, Capital T, Alban Chela, Lekë Berisha, RRRRON, Sancet, Art Latifi janë vetëm disa nga emrat që do të performojnë në Tiranë.

Ndryshe, 4, 5, 6 dhe 7 gusht ishin datat në të cilat kryeqyteti i Kosovës mirëprit festivalin nën organizimin e këngëtarës shqiptare, Dua Lipa dhe babai të saj Dukagjin Lipa./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button