Laçak takon shefen e UNMIK-ut para raportimit për Kosovën në Këshillin e Sigurimit

Përfaqësuesja Speciale e Sekretarit të Përgjithshëm dhe Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, është pritur sot në takim nga emisari special i dialogut Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Bruksel.

Lajçak në “Twitter” tha se në këtë takim diskutua për zhvillimet e fundit në Kosovë.

Ai tha se po ashtu e informoi Ziadeh për zhvillimet në dialog, përpara raportimit të ardhshëm për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së.

“E mirë[email protected] Ziadeh sot në Bruksel. Ne krahasuam shënimet mbi zhvillimet e fundit në Kosovë dhe unë informova për gjendjen në Dialog përpara raportimit të ardhshëm të KS të OKB-së”, tha ai./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button