Ikona e gazetarisë botërore, Lari King(Larry King), 87 vjeç, u shtrua në spital me COVID-19

Ikona e gazetarisë botërore, Lari King(Larry King), 87 vjeç, u shtrua në spital me COVID-19

Legjenda e legjendës së emisionit Larry King dhe historia e tij mjekësore e vendosën atë në grupin me rrezik të lartë për komplikime nga koronavirusi.

Legjenda e tv-shout Larry King është shtruar në spital me COVID-19, raportuan media të shumta të shtunën.

King, 87 vjeç, është shtruar në spital ka më shumë se një javë në Qendrën Mjekësore Cedars Sinai në Los Angeles, njoftoi CNN.
Tre djemtë e tij nuk kanë qenë në gjendje ta vizitojnë atë për shkak të protokolleve të spitalit.

“Larry ka luftuar kaq shumë me shëndetin në vitet e fundit dhe ai po lufton shumë edhe me këtë, ai është një kampion,” thuhet se i tha ABC News një burim i afërt me familjen.

King ka diabet tip 2, sipas CNN. Ai pësoi një sulm të madh në zemër në 1987, duke e çuar atë të shkruante libra dhe për të jetuar me kete semundje.

Mjekët gjetën një tumor kanceroz në mushkëritë e tij në vitin 2017, i cili iu hoq me sukses. King gjithashtu tha se pësoi edhe një goditje në tru në Mars 2019 dhe ishte “në koma për javë të tëra”./21Media