Boksieri shqiptar, Ilir Latifi do të rikthehet sonte në ring ndaj Tanner Boser, përballje kjo e peshave të rënda në UFC Vegas.

Iliri deri më tani ka 14 fitore dhe tetë humbje, derisa kundërshtari i tij ka 19 fitore dhe shtatë humbje.

Latifi peshon 111.8 kilogramë dhe ka një gjatësi prej 178 centimetër, ndërsa Boser 105.5 kilogramë dhe është i gjatë 188 cm.

Meçi pritet të fillojë rreth orës 23:00.