Lavrov paralajmëron SHBA-të

SHBA-të paralajmërohen për Sirinë

Rusia, Siria dhe Irani kanë paralajmëruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA-të) kundër sulmeve të reja në Siri.

Shefi i diplomacisë ruse, SergeI Lavrov, i cili priti homologët e tij nga Siria dhe Irani në takimin e sotëm në Moskë, ka dënuar sulmin e javës së kaluar të SHBA-ve në bazën ajrore të Sirisë, duke tërhequr vërejtjen se sjellje të tilla në të ardhmen do të kenë “pasoja serioze”, jo vetëm për sigurinë rajonale, por edhe atë botërore.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button